19. 9. 2019

oblacnosde

Bude skoro jasno až polojasno, odpoledne až oblačno, na SV místy, jinde jen ojediněle přeháňky, od 1100m srážky smíšené. Denní teploty 11 až 15°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Upozornění - vykrádání domů!!!

Policie České republiky informuje a upozorňuje občany, že v pátek (23. srpna) a v sobotu (24. srpna) přijali tři oznámení o porušování domovní svobody na Znojemsku. Došlo k tomu v obcích Horní Dubňany, Rešice a Morašice.
Všechny případy jsou stejné. Do obce přijelo během dne plně obsazené osobní vozidlo. Skupinka troufalých zlodějů zkoušela brát za kliky domů a drze vstupovala dovnitř. Majitelé je přistihli dokonce až v ložnicích, ale ti se pohotově vymlouvali. Naštěstí se jim tentokrát nepodařilo nic odcizit. Není však vyloučeno, že ve svých protiprávních aktivitách budou pokračovat.
Policie proto varuje občany a nabádá k větší obezřetnosti. I když jste doma, vchodové dveře a vstupní vrata do dvorů a průjezdů zamykejte.
Zároveň policie žádá o spolupráci. Jestliže se v naší obci objeví podezřelé vozidlo nebo vás tyto osoby dokonce navštíví, ihned volejte linku 158. Policie okamžitě vyšle nejbližší volnou hlídku a ta vše prověří. Poznačte si registrační značku vozu a snažte si zapamatovat i podobu a zajímavosti k popisu osob. Žádná policie na světě se neobejde bez spolupráce všímavých a ochotných osob, kterým není protiprávní jednání jiných spoluobčanů lhostejné.
Tito lidé, kteří okukují rodinné domy a berou za kliky se už vyskytují i v našich obcích, proto pokud někoho takového uvidíte, hned volejte Policii nebo úřad městyse Běhařovice.

Vytvořeno: 2. 9. 2019
Poslední aktualizace: 2. 9. 2019 07:38