Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Zprávy

první předchozí
ze 12
poslední

Pozvánky do JE Dukovany - Vánoční tvoření v Infocentru EDU a výstava fotografií z Islandu

dovolte, abychom vás i obyvatele regionu pozvali na dvě zajímavé akce do JE Dukovany.
O třetím adventním víkendu ve dnech 14. – 15. prosince se v Infocentru bude konat tradiční vánoční tvoření, děti i dospělí si budou moci vyrobit vánoční přání a ozdoby, shlédnout divadelní představení
„Vánoční příběh, aneb cesta do Betléma“, chybět nebude ani Ježíškova pošta a prohlídky infocentra.

Druhou zajímavou akcí, na kterou jste srdečně zváni, je nově instalovaná výstava fotografií, tentokrát od cestovatele a fotografa Jana Suchardy. Představí nádhernou přírodu Islandu nejen prostřednictvím fotografií umístěných v prostoru hlavního vstupu elektrárny, ale i osobním vyprávěním a besedou v Infocentru 16. ledna 2020. Výstava fotografií bude ke shlédnutí až do 24. ledna 2020.

Děkujeme za předání pozvánek i obyvatelům vašich obcí a těšíme se na vaši návštěvu.

S pozdravem a přáním klidného prožití adventních dní


Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 10. 12. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - vychází Zpravodaj EDU č. 4/2019

v těchto dnech najdou obyvatelé regionu JE Dukovany ve svých poštovních schránkách čtvrté, poslední letošní číslo Zpravodaje JE Dukovany. Elektrárna ho v tištěné formě zasílá na úřady obcí i do všech domácností v jejím regionu. Zpravodaj je dispozici široké veřejnosti, tedy i ostatním čtenářům mimo region elektrárny, a to v jeho elektronické verzi ve formě pdf souboru. Stejně jako předchozí vydaná čísla, je i toto aktuální k dispozici na webové stránce https://www.aktivnizona.cz/cs/zpravodaj (kde je možné si ho stáhnout, v příloze je pouze náhled aktuálního čísla)

Webové stránky www.aktivnizona.cz jsou průběžně po celý rok aktualizovány o novinky z elektrárny, ze světa jaderné energetiky, ale také z regionu. Když nám zašlete zajímavou informaci nebo pozvánku na významné události vaší obce, rádi je na webových stránkách zveřejníme.

S přáním příjemné zábavy nad stránkami Zpravodaje EDU a pozdravem z JE Dukovany


Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 10. 12. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - Energetici dokončili opravu pláště chladicí věže č. 2

Nový kabát má od dnešního dne jedna z chladicích věží Jaderné elektrárny Dukovany. Energetici tak po 10 měsících dokončili obnovu stavebních částí věže, která slouží k odvodu nevyužitelného zbytkového tepla při bezemisní výrobě elektřiny. Díky modernizaci vnitřních vestaveb se také podařilo značně snížit množství kapiček vody unášených prouděním vzduchu ve věži a tím i spotřebu vody z řeky Jihlavy. Více najdete v připojené zprávě.
S pozdravem a přáním krásných dní


Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 4. 12. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - JE Dukovany plní mezinárodní normy v ochraně životního prostředí

Dukovany i Temelín splňují mezinárodní normy v ochraně životního prostředí. Takový je hlavní závěr mezinárodní kontroly auditorů společnosti Det Norske Veritas GL, který proběhl minulý týden v Dukovanech. Právě dukovanská elektrárna je držitelem ekologického certifikátu nepřetržitě už od roku 2001, Temelín pak od roku 2004. Více najdete v připojené zprávě.

S pozdravem a přáním krásných dní

Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 4. 12. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - Zahájení adventu v JE Dukovany i v jejím okolí + pozvání na Vánoční tvoření v Infocentru Dukovany

obyvatelé regionu Jaderné elektrárny Dukovany měli o prvním adventním víkendu mimořádnou příležitost shlédnout největší vánoční strom, který energetici promítli na chladicí věž elektrárny. Kromě toho mohli navštívit infocentrum, které nabídlo adventní loutkové představení a zapojit se do mnoha regionálních akcí v okolí Dukovan.

Přijměte prosím současně pozvání do Infocentra na tradiční vánoční tvoření a vánoční divadla, a to v polovině prosince 14.-15.12.2019. Chybět nebude ani Ježíškova pošta a prohlídky infocentra. Více v připojené pozvánce.

S pozdravem a přáním klidného prožití adventních dní

Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 2. 12. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - Spolupráce ČEZ-JE Dukovany s VZP ČR i ZP MV ČR pokračuje i v roce 2020 - termíny konzultačních dní na 1. polovinu 2020

obyvatelé regionu elektrárny Dukovany budou moci i v příštím roce díky spolupráci JE Dukovany s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR i Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR využívat služeb obou pojišťoven přímo v JE Dukovany. Elektrárna pro pravidelné konzultační dny obou pojišťoven poskytuje zázemí a prostor mimo střežený areál elektrárny (budova trenažéru, 2. patro, místnost č. 307), zástupci pojišťoven jsou tak k dispozici nejen zaměstnancům elektrárny, ale také ostatním obyvatelům z regionu, kteří nemusí dojíždět na pobočky pojišťoven až do vzdálenějších měst.

Zástupce VZP ČR bude v JE Dukovany od ledna příštího roku každý sudý pátek, v čase 7.00 – 11.00 hod, přesné termíny jsou uvedeny v připojeném nabídkovém letáku VZP.
Do konce roku 2019 je pracoviště VZP v EDU otevřeno ještě každý týden v pátek, až do 20. prosince, včetně. Od nového roku pak jen každý sudý pátek, tedy 1x za dva týdny.

Zástupce ZP MV ČR je k dispozici svým klientům v elektrárně jednou měsíčně, a to čtvrtky od 13.00 – 15.00 hod, přesné termíny jsou opět uvedeny v příloze.

S pozdravem a přáním krásného a klidného adventu

Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 2. 12. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - Zahájení adventu v JE Dukovany i v jejím okolí

obyvatelé regionu Jaderné elektrárny Dukovany budou mít o prvním adventním víkendu mimořádnou příležitost shlédnout největší vánoční strom, který energetici promítnou na jednu z chladicích věží elektrárny.
Dukovany tak budou jednou ze tří elektráren Skupiny ČEZ, které budou takto výjimečně svátečně osvětleny. Akce je součástí vánoční kampaně Skupiny ČEZ „Rozsvítili jsme vánoční stromy po celé zemi“.
Více informací najdete v připojené zprávě.

S pozdravem a přáním pěkných dní

Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 27. 11. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - Dočasné pozastavení nových objednávek k preventivním prohlídkám u zubních lékařů

dovolte, abychom vás i obyvatele vašich měst a obcí informovali o dočasném omezení objednávání nových pacientů k preventivním prohlídkám u zubních lékařů v ordinacích v JE Dukovany.
Z důvodu vysokého zájmu pacientů o prohlídky a registraci v nových zubních ordinacích JE Dukovany, který stále trvá, jsou všechny stávající termíny pro objednání vstupních prohlídek zaplněny až do konce roku 2020. V průběhu necelých 4 týdnů se k vstupnímu vyšetření objednalo přes 1500 pacientů. Z dosud provedených prohlídek však vyplynula nutnost provádění velkého množství akutních zákroků. Z tohoto důvodu je od úterý 19.11.2019 objednávání preventivních prohlídek pro veřejnost dočasně pozastaveno do doby provedení prvotních zákroků a zahájení plného provozu ordinací v lednu 2020.
Pacienti s akutními problémy jsou přijímáni po telefonické domluvě.
O opětovném přijímání objednávek budeme včas informovat prostřednictvím standardních komunikačních kanálů elektrárny.
Děkujeme za pochopení, Ing. Jiří Bezděk, za útvar komunikace JE Dukovany
celý text

ostatní | 20. 11. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - Havarijní cvičení v JE Dukovany

poslední ze série devíti cvičení letošního roku čeká energetiky Jaderné elektrárny Dukovany už koncem týdne. Ve čtvrtek 21. 11. začne dvoudenní preventivní cvičení s užitím sirén i zvýšeným pohybem monitorovacích jednotek v okolí elektrárny. Obyvatelé regionu na tyto projevy nemusí reagovat.
Více informací najdete v připojené zprávě.

S pozdravem a přáním pěkného dne


Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 18. 11. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - Stolní kalendáře pro roky 2020-2021 z JE Dukovany

čtyřicet tisíc netradičních kalendářů budou v následujících týdnech dostávat obyvatelé v okolí Jaderné elektrárny Dukovany. Dvouletý stolní kalendář pro roky 2020-2021 ozdobily kresby žáků ze dvou základních škol z obcí v okolí elektrárny, a to z Dukovan a Myslibořic. Vedle svátků nebo významných výročí zde lidé najdou informace o tom, jak se chovat v případě mimořádné události. Vedle domácností jsou kalendáře určeny pro všechny úřady, instituce, školy, zdravotnická a ubytovací zařízení, podniky a rekreační obydlí ve 20kilometrovém okolí elektrárny. ČEZ je zdarma dodává každé dva roky do měst a obcí v okolí obou našich jaderných elektráren Dukovany a Temelín.
Více informací najdete v připojené zprávě.

S pozdravem a přáním pěkného dne


Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 13. 11. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - V Dukovanech začali po dvou letech opět ordinovat zubaři

Vážená paní starostko, vážený pane starosto, vážená paní, vážený pane,
od dnešního rána v Jaderné elektrárně Dukovany opět ordinují zubaři. Podařilo se tak vyřešit vážný problém přibližně čtyř tisíc lidí z regionu Vysočiny a Jižní Moravy.
Po téměř dvou letech dnes do nových zubních křesel usedli první pacienti z řad zaměstnanců elektrárny i veřejnosti z jejího okolí. Obě „oranžové ordinace“ energetici vybavili špičkovou zubní technikou za několik milionů korun. Dospělým i dětským pacientům budou poskytovat zubní lékařskou péči hned tři zubaři a jedna zubní hygienistka.
Více informací najdete ve zprávě v příloze nebo na webu www.aktivnizona.cz

S pozdravem a přáním pěkného dne


Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 4. 11. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - Bio hazard tým prověřil při výcviku připravenost dukovanských záchranářů

Simulovaná záchrana člověka z kontrolovaného pásma elektrárny, komplikovaná ještě jeho kontaminací aktivními látkami. Tak vypadal včerejší speciální výcvik hasičů, zdravotnických záchranářů, pracovníků útvaru havarijní připravenosti a útvaru radiační ochrany se zapojením speciálního týmu Bio hazard ZZS JmK, jehož součástí bylo i představení speciálního transportního vozidla. Více informací o cvičení Biohazard najdete v příloze.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 24. 10. 2019 | Autor: Správce Webu

Zpravodaj @INFO JE Dukovany - říjen 2019

v příloze Vám zasílám další číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region Jaderné elektrárny Dukovany - Zpravodaj @INFO JE Dukovany č. 6/2019 se souhrnem informací z významných událostí uplynulého období z JE Dukovany i okolí.

S pozdravem a přáním krásných říjnových dní

za útvar komunikace JE Dukovany

Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 23. 10. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - Stipendijní program pro budoucí operátory JE

dovolte mi předat aktuální informaci o stipendijním programu pro budoucí operátory jaderných elektráren.
Ještě nemají dokončenou školu, ale mají velkou šanci stát se operátory na jedné ze dvou jaderných elektráren. Vhodný psychologický profil, ale i znalosti a motivace devíti vysokoškolských studentů oslovily náboráře Skupiny ČEZ. Ti studenty zařadili do stipendijního programu. Při dobrých výsledcích tak každý z vybraných studentů může ročně od ČEZ získat až stotisíc korun. Více informací najdete v příloze.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 21. 10. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - Energetici ukončili odstávku 1. výrobního bloku

od dnešního dne jsou v Dukovanech v plném provozu opět všechny čtyři výrobní bloky jaderné elektrárny. Energetici na prvním výrobním bloku ukončili odstávku pro výměnu paliva a blok opět dodává elektrickou energii do sítě. První turbína byla úspěšně přifázována dnes ve 8:12 hod a druhá ve 10:48 hod dopoledne. Elektrárna pojede na plný výkon až do poloviny prosince, kdy energetici odstaví čtvrtý výrobní blok pro výměnu paliva.
Více informací najdete v příloze.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 9. 10. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - podpora neziskových organizací v regionu JE Dukovany

neziskové organizace v ČR získaly víc než 3,5 milionů korun díky zaměstnancům Skupiny ČEZ. Více než půlmilion korun pro spolky na Vysočině a jižní Moravě mají „na svědomí“ jaderníci z Dukovan. Ti byli úspěšní v tzv. zaměstnaneckých grantech za podmínky vlastní angažovanosti ve spolcích, pro které žádali finanční podporu. Mezi 18 organizací, které se převážně věnují rozvoji dětí a mládeže, bylo rozděleno 540 tisíc korun. Více informací najdete v přiložené aktualitě.
Přeji pěkné dny, vše dobré. Jana Štefánková

Mgr. Jana Štefánková
specialista komunikace
zástupce Nadace ČEZ
celý text

ostatní | 2. 10. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - Energetici obnovili výrobu elektřiny ve druhém výrobním bloku

o víkendu operátoři obnovili dodávku elektřiny do přenosové sítě z druhého výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Blok se měl po výměně paliva a kontrolách původně vrátit do standardního provozu 24.6.2019. Kvůli netěsnosti u jedné z teplosměnných trubek v jednom z parogenerátorů byl náběh bloku odložen. Netěsnost technici opravili už koncem minulého týdne, až do pátku trvaly rozsáhlé kontroly a testy. Teprve na základě jejich výsledků elektrárna odstávku ukončila. Elektřinu začal blok dodávat v sobotu 21. září ve 12:57 hodin. V Dukovanech tak nyní pracují tři ze čtyř výrobních bloků, na prvním výrobním bloku energetici dokončují plánované činnosti v rámci probíhající odstávky pro výměnu paliva. Více informací najdete v příloze.

S pozdravem a přáním pěkného nového týdne

Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 23. 9. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - Znovuotevření zubních ordinací v JE Dukovany se blíží

jsme rádi, že vás můžeme informovat o blížícím se znovuotevření zubních ordinací v JE Dukovany. Podařilo se nám najít nového kvalifikovaného provozovatele s prací, který zajistí celodenní provoz obou ordinací, vybavených moderní zubařskou technikou. Už na přelomu října a listopadu by tak obě oranžové ordinace mohly přivítat první pacienty nejen z řad zaměstnanců, ale také z řad obyvatel širokého regionu, včetně dětí.
Více informací najdete v příloze. O možnosti a zahájení registrace pacientů vás budeme včas informovat prostřednictvím zpráv zasílaných na obecní úřady v okolí elektrárny a také prostřednictvím webu www.aktivnizona.cz.

S pozdravem a přáním pěkného víkendu

Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 9. 9. 2019 | Autor: Správce Webu

Zpravodaj @INFO JE Dukovany - září 2019

v příloze Vám zasíláme páté číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region Jaderné elektrárny Dukovany - Zpravodaj @INFO JE Dukovany se souhrnem informací z významných událostí uplynulého období.
S pozdravem a přáním krásných zářijových dní
za útvar komunikace JE Dukovany

Zdeňka Ošmerová
Útvar komunikace EDU
celý text

ostatní | 6. 9. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany

Aktuality z JE Dukovany celý text

ostatní | 2. 9. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany


ostatní | 19. 8. 2019 | Autor: Správce Webu

Aktualita z JE Dukovany - Příměstské tábory v JE Dukovany


ostatní | 16. 8. 2019 | Autor: Správce Webu

Informace - Skupina ČEZ se připojila k jadernému manifestu


ostatní | 28. 6. 2019 | Autor: Správce Webu

Zpravodaj @INFO JE Dukovany - 4/2019


ostatní | 27. 6. 2019 | Autor: Správce Webu
první předchozí
ze 12
poslední