Městys Běhařovice
Městys Běhařovice
Ratišovice, Stupešice
rozšířené vyhledávání

Zprávy z JE Dukovany

Zobrazeno 1-30 ze 62
vím proč

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 21. 2. 2024

V Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany se v sobotu 24. 2. utkají nejúspěšnější hádankáři, kteří se zapojili do luštění 40 logických úloh a hlavolamů. Vyvrcholí tak hádankářská soutěž k oslavě Světového dne logiky.

vím proč

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 12. 2. 2024

Jubilejní 10. ročník soutěže „Vím proč“ rozdá školákům na výhrách půl milionu korun: stačí natočit video s fyzikálním pokusem.

hasiči dukovany

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 5. 2. 2024

Podnikoví hasiči z Jaderné elektrárny Dukovany zasahovali v roce 2023 v Jihomoravském kraji a Kraji Vysočina u 76 případů, ke kterým byli povoláni operačním střediskem Hasičského záchranného sboru České republiky. Podrobnosti najdete v přiložené zprávě

Dukovany

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 29. 1. 2024

v průběhu roku 2024 energetici v Dukovanech postupně zvýší výkon všech čtyř výrobních bloků elektrárny o 2,3 %. Na konci procesu by výroba měla vzrůst o více než 300 000 MWh. Společnost ČEZ bude i letos do Dukovan masivně investovat, na další zvyšování bezpečnosti a modernizaci vynaloží cca 3,3 ml

reakto

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 22. 1. 2024

Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany dnes zahájí letošní první odstávku reaktorového bloku pro pravidelnou údržbu, kontroly zařízení a výměnu části paliva za čerstvé. Operátoři Jaderné elektrárny Dukovany začnou přesně v poledne snižovat výkon reaktoru třetího výrobního bloku.

zinmní edu

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 15. 1. 2024

Energetici oslaví Světový den logiky hádankářskou soutěží
Světový den logiky, který připadá na 14. ledna, odstartuje novou soutěž pro žáky prvního a druhé stupně základních škol v luštění logických úloh a hlavolamů. Úkolem účastníků bude správně vyluštit celkem dvacet úkolů s čísly.

Zpráva z JE Dukovany -výroba elektřiny v roce 2023

Datum: 3. 1. 2024

výroba elektřiny 2023

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 13. 12. 2023

V těchto dnech najdou obyvatelé obcí v blízkém okolí JE Dukovany ve svých poštovních schránkách zimní vydání Zpravodaje elektrárny Dukovany 4/2023.
Pro všechny čtenáře, i ty mimo region elektrárny, je jeho elektronická verze (ve formě pdf souboru) dostupná na obvyklém místě - na webové stránce.

tymián

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 4. 12. 2023

Jaderná elektrárna Dukovany i Temelín splňují požadavky mezinárodní normy pro řízení ochrany životního prostředí. Takový je hlavní závěr periodického auditu mezinárodní společnosti Det Norske Veritas.

odstávka

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 15. 11. 2023

Práce na odstávce čtvrtého výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany se přesunuly do druhé třetiny. Aktuálně probíhají práce na zařízení primárního okruhu, které jsou klíčové pro návazné činnosti i obnovu vnějších zřízení. V těchto dnech probíhá také výměna části podzemního potrubí.

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 13. 11. 2023

Další vydání elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region Jaderné elektrárny Dukovany - @INFO 06/2023 s přehledem událostí z JE Dukovany, Skupiny ČEZ i regionu elektrárny z uplynulých týdnů, včetně informace o dosažení dalších milníků v přípravě nových jaderných zdrojů.

Brno

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 6. 11. 2023

Skupina ČEZ podepsala rekordní počet jaderných stipendijních smluv – letošní školní rok tak s finanční podporou zahájilo celkem 55 studentů, třetinu tvoří dívky. Během pětiletého studia mohou získat téměř půl milionu korun.

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 1. 11. 2023

společnost Elektrárna Dukovany II (EDU II), stoprocentní dceřiná společnost ČEZ, obdržela finální nabídky od tří uchazečů na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech. Dodavatelé předložili závaznou nabídku na pátý blok Dukovan a nezávazné nabídky na další tři bloky.

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 1. 11. 2023


společnost Elektrárna Dukovany II, která je 100% dceřinou společností Skupiny ČEZ, obdržela od Ministerstva průmyslu a obchodu územní rozhodnutí pro Nové jaderné zdroje v lokalitě Dukovany. Pro ČEZ znamená toto rozhodnutí splnění dalšího klíčového milníku v přípravě výstavby nových jaderných zdroj

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 11. 10. 2023


U Jaderné elektrárny Dukovany bude Armáda ČR procvičovat zabezpečení ochrany vzdušného prostoru
V bezprostřední blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany bude od čtvrtka do pátku 12. – 13. října Armáda České republiky provádět cvičení ochrany vzdušného prostoru elektrárny.

sirena

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 4. 10. 2023


V Dukovanech proběhne mimořádná zkouška sirén s kolísavým tónem. Slyšet bude i v obcích v okolí elektrárny.
V Jaderná elektrárně Dukovany ve středu 4. října proběhne mimořádná zkouška areálových sirén, kterou musí energetici provádět dvakrát do roka.

zásobní rošty

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 2. 10. 2023


Nové zařízení pro skladování čerstvých palivových souborů instalují aktuálně odborníci v Jaderné elektrárně Dukovany. Ta má v současnosti zásobu na více než tři roky provozu všech svých výrobních bloků. Nové skladovací zásobníky navýší kapacitu o 554 skladovacích míst.

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 27. 9. 2023

V těchto dnech najdou obyvatelé obcí v blízkém okolí JE Dukovany ve svých poštovních schránkách další vydání Zpravodaje elektrárny Dukovany 3/2023.
Pro všechny čtenáře, i ty mimo region elektrárny, je jeho elektronická verze (ve formě pdf souboru) dostupná na obvyklém místě - na webové stránce.

cvičení

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 27. 9. 2023

Dvoudenní cvičení bude probíhat 26. -27. září. V průběhu prvního dne, v úterý dopoledne, energetici cvičně spustí zvukové sirény v areálu Jaderné elektrárny Dukovany, které mohou být slyšet v okolí. Na tyto zvukové projevy není nutné reagovat. Druhý den cvičení se budou v okolí elektrárny pohybovat.

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 20. 9. 2023

Tisková zpráva ČEZ s aktuální informací o prodloužení termínu pro podání finálních nabídek na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech. Více viz níže.

kalendář

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 18. 9. 2023

Více než 40 tisíc netradičních kalendářů míří v tomto období mezi obyvatele dvacetikilometrového perimetru elektrárny Dukovany. Stolní kalendář na roky 2024-2025 doplňují makro fotografie fauny a flóry regionu elektrárny z hledáčku fotografa Jakuba Mertla.

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 6. 9. 2023

Vydání elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region Jaderné elektrárny Dukovany - @INFO 05/2023 s přehledem událostí z JE Dukovany, Skupiny ČEZ i regionu elektrárny z prázdninového období, včetně pokračování informací z oblasti jaderné energetiky v evropských zemích.

kino

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 6. 9. 2023

První zářijový víkend přivedl k Jaderné elektrárně Dukovany stovky návštěvníků, kterým energetici nabídli pestrý program v podobě Dukovanských stezek a posledních filmových projekcí pod širým nebem. Návštěvníci Letního kina a autokina pod chladicími věžemi

festival

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 4. 9. 2023


Malý festival LOUTKY rozveselí děti v závěru prázdnin
17. ročník „Malého festivalu LOUTKY“ zahájily děti s loutkáři poslední srpnové odpoledne na Masarykově náměstí v Moravském Krumlově. Festival pokračuje v pátek i o víkendu na dalších 31 místech Moravskokrumlovska, Brněnska, Znojemska i Třebíčs

za kulturou

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 4. 9. 2023

Užijte si konec prázdnin v Třebíči na festivalu Energie pro kulturu
Podzámecká niva v Třebíči s krásným panoramatem baziliky a zámku se v závěru prázdnin na dva dny zaplní návštěvníky letního putovního festivalu s názvem Energie pro kulturu.

učebna

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 4. 9. 2023

Průmyslovka v Třebíči má od dnešního dne poprvé dvě třídy studentů oboru Energetika.S novým školním rokem přichází do Střední průmyslové školy v Třebíči 51 nových studentů a studentek oboru Energetika.

EDU V NOCi

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 30. 8. 2023

Po prázdninových mimořádných prohlídkách spojených s návštěvou elektrárny, přichází energetici s další nabídkou mimořádného zážitku. Na pátky 8. 9. do 13.10. v době vždy od 21 do 1 hod. energetici pro veřejnost připravili speciální noční exkurze.

dukovanské

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 28. 8. 2023

Přijměte pozvání na turistický pochod Dukovanské stezky, který startuje už tuto sobotu 2. září v našem Infocentru JE Dukovany. Příznivci turistiky se mohou vydat podzimní slunečnou přírodou do okolí Jaderné elektrárny Dukovany.

EDU

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 21. 8. 2023

v pátek 18. srpna, se rozsvítila největší projekční plocha pod širým nebem na parkovišti pod chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany. V průběhu následujících tří víkendů nabízíme v rámci letního kina a autokina devět filmových projekcí.

tábor EDU

Aktuality z JE Dukovany

Datum: 14. 8. 2023


Jaderná elektrárna Dukovany uspořádala pro téměř padesátku dětí zaměstnanců a dodavatelů příměstské tábory. Během dvou týdenní turnusů se tak podařilo skloubit práci při odstávkách a péči o děti, které měly připravený pestrý program jak v JE Dukovany, tak také v okolí. Více v přiložené zprávě.

Zobrazeno 1-30 ze 62

Aktuality

Předpověď počasí

dnes, neděle 25. 2. 2024
zataženo 9 °C 2 °C
pondělí 26. 2. zataženo 10/3 °C
úterý 27. 2. zataženo 10/4 °C
středa 28. 2. zataženo 11/6 °C

Interaktivní mapa

Mapa

Aktuální teplota

29.4.2022 09:58

Aktuální teplota:

--- °C

Vlhkost:

--- %

Rosný bod:

--- °C

Informace od nás

Smart info

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Chci se zaregistrovat

Náš mapový portál

http://www.geosense.cz/geoportal/beharovice

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

SPONZOŘI